HoofdfotoHoofdfoto Sticker

Model opcji

Jeżeli zainteresowany nie śpieszy się z przeprowadzką i szuka mieszkania, które ma określone cechy, to Model opcji jest najlepszym sposobem wyszukiwania. W tym modelu wyszukiwane mieszkania (mające podobne cechy, znajdujące się w tej samej okolicy) podzielone zostają na grupy (klastry). Po określeniu swoich oczekiwań mieszkaniowych zainteresowany czeka do momentu, aż pożądane mieszkanie w danej grupie zostanie zwolnione. Zainteresowany nie określa cech jednego konkretnego mieszkania, ale grupy mieszkań (klastra) spełniających określone warunki.
W momencie gdy dochodzi do zwolnienia mieszkania, spółka mieszkalnictwa społecznego proponuje mieszkanie najdłużej oczekującemu w danej grupie. Jeżeli pierwszy kandydat na liście odmówi przyjęcia zaoferowanego mu mieszkania lub znajduje się on w trybie zawieszonym, to mieszkanie zostaje zaproponowane kolejnej osobie na liście oczekujących.

Zawieszenie

Zainteresowany stworzył opcje, ale nie chce w danym okresie otrzymywać ofert mieszkaniowych. Może wtedy skorzystać z trybu zawieszenia opcji. Opcje ponownie mogą zostać aktywowane w dowolnym momencie. Zawieszenia dokonuje się w zakładce: Moja strona – Moje opcje.
Mieszkania oferowane w modelu opcji można zobaczyć w zakładce: Oferta mieszkaniowa – Dostępne później.

Kryterium przydziału: data przystąpienia do opcji.
 

 

Print
Limburg in beeld

Breng zelf Limburg in beeld via: